6 minut czytania

Ceremonia kakao – na czym polega i jak się do niej przygotować?

Jesień to nie tylko początek szkoły. Wiele dzieje się również w pracy,  bo to często moment, w którym zaczynamy nowe projekty albo kończymy stare, by w nowy kwartał wejść z czystą kartą. Jesienne miesiące są więc bardzo intensywnym okresem i warto się do nich porządnie przygotować. Może Ci w tym pomóc Ceremonia Kakao. W jaki sposób?

Moc intencji

Aby dobrze odpowiedzieć na pytanie zawarte w tytule tego wpisu, musimy zacząć od wyjaśnienia mocy intencji – bo to ona jest kluczową częścią Ceremonii Kakao. Jak wiadomo, na każdy aspekt życia wpływa nasza podświadomość i wewnętrzne przekonania. Przypomnij sobie dzień, w którym coś Cię zdenerwowało jeszcze przed wyjściem z domu. Pewnie reszta dnia również upłynęła Ci mało przyjemnie, prawda? Wszystkie wydarzenia jawiły się przez pryzmat nerwowej sytuacji, która trwała nie dłużej niż kilka chwil. 

A gdyby w tamtym momencie zdarzyło się coś przyjemnego? Gdyby druga połówka przywitała Cię kubkiem kawy, w radio zagraliby Twoją ulubioną piosenkę lub 5 złotych leżące na chodniku, ściągnęło na siebie Twój wzrok i wskoczyło Ci do kieszeni? Takie sytuacje również trwają jedynie kilka chwil, a potrafią zaczarować cały dzień. 

Wniosek? Rób wszystko, aby Twoje dni zaczynały się dobrze. To niemalże stuprocentowa gwarancja tego, że tak też będą się kończyć. Jakkolwiek prosto to nie zabrzmi, myśl pozytywnie. Witaj dzień, korzystając z mocy intencji – najlepiej podczas rytuału, który powtarzany każdego dnia, automatycznie wprowadzi Cię w dobry nastrój. 

Ceremonia kakao – na czym polega

Takim rytuałem może być właśnie Ceremonia Kakao, podczas której używa się najczystszej i najbardziej pierwotnej formy kakao, z której korzystali Indianie Ameryki Łacińskiej, jeszcze na długo, zanim ich ziemie zostały odkryte przez Kolumba. Picie tego napoju pozwalało im na wzmocnienie więzi z naturą i było zarezerwowane dla bogatych członków społeczności oraz kapłanów.

Za niesamowite właściwości kakao odpowiadają zawarte w nim bioaktywne składniki: 

Teobromina – łagodnie pobudza organizm, obniża poziom “złego” cholesterolu i korzystnie wpływa na wydolność organizmu. Poprawia też koncentrację.

Kofeina – przeciwdziała senności i poprawia koncentrację. Zwalcza wolne rodniki, zmniejsza uczucie głodu i poprawia metabolizm, dzięki czemu ułatwia odchudzanie.

Witaminy z grupy B – są niezbędne dla zachowania prawidłowych funkcji układu nerwowego.

Tryptofan – jest substancją, z której powstaje serotonina – neuroprzekaźnik odpowiedzialny za odczuwanie dobrego nastroju.

Anandamid – poprawia nastrój, relaksuje, reguluje łaknienie. Wspomaga także utrzymanie równowagi psychicznej.

ceremonia kakao

Oprócz tego, kakao zawiera magnez, który działa kojąco na układ nerwowy i wspomaga pracę mięśni, w tym mięśnia sercowego.  Jako że jest też naturalnie bogate w tłuszcz kakaowy (nasze zawiera go aż 52%!), zapewnia energię na długie godziny, czego nie zapewni szklanka mocnej herbaty czy filiżanka kawy (chyba, że kuloodpornej – gotową mieszanką znajdziesz tutaj.) 

Sama Ceremonia Kakao to moment, w którym możemy skupić myśli i wsłuchać się w nasze  wewnętrzne pragnienia. Rytuał zaczyna się już w momencie szykowania porcji kakao – krojenia go nożem, na drewnianej desce. Wtedy możesz zastanowić się, co chcesz osiągnąć w danym dniu i czego do tego potrzebujesz. Kreatywnych pomysłów? Odwagi w wyrażaniu siebie? Otwartego umysłu? Gdy już zdecydujesz, cały czas powtarzaj w głowie, że przygotowujesz ten napój w wybranej intencji.  

Ceremonia Kakao krok po kroku: 

  1. Odważ porcję kakao ceremonialnego. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z Ceremonia Kakao, użyć 20 g. Z czasem możesz zwiększyć porcję nawet do 80g. 
  2. Pokrój odmierzoną porcję kakao na drobne kawałki.
  3. Przygotuj rondelek i przesyp do niego rozdrobnione kakao.
  4. Zalej je porcją mleka roślinnego lub wody. Ilość płynu zależy od tego, jak gęsty chcesz mieć napój. 
  5. Podgrzewaj całość delikatnie mieszając. Absolutnie nie doprowadzaj napoju do wrzenia i pamiętaj o swojej intencji! 
  6. Gdy uzyskasz jednolity napój, kakao jest gotowe. Przelej je do ulubionego kubka. 
  7. Usiądź wygodnie i delektuj się mocnym smakiem kakao – poczuj jego niesamowitą moc, powtarzając w myślach swoją intencję!

Do Kakao można dodać przyprawy: kardamon, cynamon, chili lub laskę wanilii. Możesz też, jeśli chcesz, lekko posłodzić je cukrem kokosowym, miodem lub erytrytolem. Zwróć uwagę,  by dodatki, których używasz, były wysokiej jakości – ekologiczne.

Jak się przygotować do Ceremonii Kakao? 

Ceremonię Kakao najlepiej przeprowadzać rano lub po południu. Lepiej nie urządzać jej później, niż 3 godziny przed snem, bo pobudzające właściwości kakao mogą przeszkodzić w zaśnięciu. 

W czasie Ceremonii unikaj wszelkiego rodzaju rozpraszaczy. Wyłącz telewizor, radio, nie zaglądaj do telefonu. Możesz natomiast włączyć relaksującą muzykę albo dźwięki natury. 

Zadbaj też o odpowiednie kakao do ceremonii. Wybierz takie, które powstało w szacunku do Natury i ludzi, którzy je uprawiają. Produkt spełniający te wymagania znajdziesz w naszym sklepie. W ofercie mamy 4 rodzaje Kakao Ceremonialnego One More Luv – każde z nich pochodzi z innego kraju Ameryki Łacińskiej: Peru, Nikaragui, Dominikany lub Ekwadoru. Spośród innych produktów wyróżnia je wysoka zawartość tłuszczu kakaowego – aż 52.

kakao ceremonialne

Na Ceremonię Kakao możesz też zaprosić swoich znajomych i wspólnie z nimi celebrować przygotowywanie tego wspaniałego napoju. Wówczas swoje intencje można wypowiadać już nad filiżanką gotowego kakao. 

Jak Ceremonia Kakao wpływa na ciało i umysł? 

Regularne spożywanie Kakao Ceremonialnego dostarcza cennych składników bioaktywnych, które działają pobudzająco i rozjaśniają umysł. Szybko zauważysz, że możesz lepiej skupić się na pracy, a kolejne wyzwania pokonujesz znacznie pewniej. To również zasługa intencji, w której szykujesz napój. 

A jak wiadomo spokojny, zrównoważony umysł, to odprężone ciało. Kakao Ceremonialne wpływa korzystnie na jakość snu, dzięki zawartości anandamidu, magnezu i witamin z grupy B. Zaspokaja apetyt na czekoladę i zmniejsza uczucie głodu, więc łatwiej nie podjadać słodyczy w pracy. Ograniczenie cukru również wpłynie pozytywnie na Twoje skupienie uwagi i pracę przez cały dzień. 

Teraz wiesz już, jak przygotować wspaniałą Ceremonię Kakao w domowym zaciszu i jak pomoże Ci ona podczas intensywnego okresu w pracy czy nauki. Wybierz kakao Ceremonialne ze sprawdzonych źródeł. Zajrzyj do naszego sklepu i znajdź sztabkę dla siebie albo spróbuj od razu wszystkich 4!