5% rabatu na pierwsze zakupy. 💚 Zapisz się na Newsletter! 💚

Jadłospis Keto na 30 dni GRATIS! 🍽️  Przy zakupie 6-dniowej kuracji KETO LUV

🚚 DARMOWA DOSTAWA od 300 PLN! 🚚

🌿 Poznaj naszą nowość – kakao ceremonialne PERU! 🌿

Happy young woman with bright umbrella under rain outdoors

CKD ‒ cykliczna dieta ketogeniczna, na której z niczego nie rezygnujesz!

Opublikowano:

Standardowa dieta ketogeniczna (SDK) jest bardzo skuteczna w redukcji tkanki tłuszczowej. Efekty są szybko widoczne, a ciała ketonowe będące źródłem energii zdecydowanie poprawiają samopoczucie. Niestety są również minusy: nie można jej stosować w nieskończoność i nie każdy tryb życia jest odpowiedni, by ją prowadzić.

Współczesna medycyna zaleca, aby pozostawać na SKD (standardowa dieta ketogeniczna) nie dłużej niż dwa miesiące bez przerwy. Długo praktykowana dieta ketogeniczna ma również wpływ na wyniki sportowe: kondycja może być słabsza, a przyrost masy mięśniowej wolniejszy. Cykliczna dieta ketogeniczna rozwiązuje te problemy i pozwala długo cieszyć się stanem ketozy.

Co to jest cykliczna dieta ketogeniczna

CKD została wymyślona przez osoby opiekujące się zawodowymi sportowcami ‒ lekarzy, dietetyków, trenerów ‒ właśnie po to, by zrównoważyć korzyści, które przynosi keto dieta oraz jej potencjalne niedogodności.

Na czym polega cykliczna dieta ketogeniczna? To bardzo proste: w każdym tygodniu diety przez 5‒6 dni odżywiasz się ketogenicznie, natomiast przez pozostałe dni tygodnia spożywasz posiłki wysokowęglowodanowe. Nazywa się to uczta węglowodanowa lub ładowanie węglowodanami.

Cykliczna dieta ketogeniczna w praktyce

Żeby uzupełnić węglowodany, najlepiej w czasie przerwy w diecie sięgać po wartościowe jedzenie, takie jak kasze czy produkty z pełnego ziarna. Jednak jeśli nie jesteś sportowcem, możesz sobie w tym czasie pozwolić także na drobne dietetyczne grzeszki… Nie bez powodu większość osób planuje ładowanie węglowodanowe na weekend, czyli wtedy, kiedy zazwyczaj odbywają się imprezy.

zdrowe jedzenie na imprezie

Po ładowaniu węglowodanami zauważysz przyrost masy ciała o ok. 1,5 kg. Nie przejmuj się, to nie jest tłuszcz. Organizm odbudował właśnie warstwę glikogenu: zapas glukozy przechowywany w mięśniach szkieletowych i wątrobie, który w normalnych warunkach stanowi źródło energii. Spalisz go po powrocie do diety keto.

Podczas pierwszych dni po uczcie węglowodanowej zaleca się stosowanie bardzo niskokalorycznej diety ketogenicznej, tzw. VLCKD, w celu szybkiego przywrócenia stanu ketozy. Ważny jest również trening, który przyspieszy spalanie zapasów glikogenu. Diety KETO LUV automatycznie rozwiązują ten problem i pozwalają szybko wrócić do ketozy bez żmudnego liczenia bilansu kalorii, tłuszczów, białek oraz węglowodanów ‒ ale o tym za chwilę.

Cykliczna dieta ketogeniczna (CKD) ‒ dla kogo

CKD chętnie stosują osoby, które trenują regularnie. Przerwa na ładowanie węglowodanami podnosi poziom insuliny, która jest ważnym anabolikiem. Cykliczna dieta ketogeniczna pozwala osiągać lepsze wyniki i szybciej budować masę mięśniową niż SDK, czyli standardowa dieta ketogeniczna.

Przede wszystkim jednak CKD przynosi korzyści tym, którzy stosują ją po prostu po to, aby pozbyć się nadwagi. Nie oszukujmy się: każdy ma swoje ulubione typy jedzenia, które są tyleż niezdrowe, co przepyszne. Każdy ma też na koncie próby podjęcia diety, które skończyły się po kilku dniach właśnie dlatego, że brakowało nam „normalnego” jedzenia. Takiego, które lubimy.

przerwa w diecie

Perspektywa zrobienia sobie cheat day, czyli dnia, kiedy można jeść wszystko bez wyrzeczeń, jest bezcenna dla psychiki, która co dzień trzeba znosi dietetyczny reżim. Łatwiej jest wytrwać w postanowieniu, skoro od nagrody dzielą nas dni, a nie miesiące, prawda? Przerwy w diecie ketogenicznej dają również możliwość jej kontynuowania przez dłuższy czas. To ważne, kiedy masz w planie zrzucić nie kilka, a kilkanaście lub kilkadziesiąt kilogramów.

Bonus: cykliczna dieta ketogeniczna pozwala wyrobić tzw. elastyczność metaboliczną, dzięki której organizm sprawnie przełącza się z czerpania energii z węglowodanów na energię pochodzącą z tłuszczów. Oznacza to, że wejście w stan ketozy z czasem staje się coraz szybsze i mniej uciążliwe. Jest to umiejętność, którą posiadali nasi przodkowie, a którą my, mając dostęp do jedzenia przez cały czas, zatraciliśmy.

Cykliczna dieta ketogeniczna a KETO LUV

Przy stosowaniu standardowej diety ketogenicznej musisz odczekać przynajmniej dwa lub trzy miesiące, aby móc sobie pozwolić na pierwszą przerwę. Dzieje się tak dlatego, że wejście w stan ketozy jest długotrwałym procesem. Ponieważ diety KETO LUV wprowadzają w ketozę w ciągu maksymalnie 3 dni, możesz zafundować sobie 24‒26 godzin (np. piątkowa kolacja i cała sobota) przerwy już po pierwszym opakowaniu!

Tydzień wyrzeczeń, a po nim odpoczynek. To brzmi dobrze.

Równie łatwo powrócisz do stanu ketozy. Diety KETO LUV to w swej istocie kilkudniowe kuracje VLCKD (Very Low Calorie Ketogenic Diet). Nawet, jeśli nie prowadzisz aktywnego stylu życia, po maksymalnie trzech dniach znowu zaczniesz intensywnie spalać tkankę tłuszczową.

Jak działa KETO LUV

Jeśli zastosujesz dietę 6-dniową jednokrotnie, stracisz 5‒7% masy ciała, w zależności od wybranego wariantu. Weź ten, który najbardziej do Ciebie pasuje, bo osiągniesz w ten sposób najlepsze efekty. Jeśli zaś zdecydujesz się na dietę CKD przez okres 3 tygodni, stracisz 9‒12% masy. Dla kobiety o przeciętnym wzroście z nadwagą 10 kg to nawet więcej, niż potrzeba, by czuć się świetnie w swoim ciele.

Jeżeli potrzebujesz w tym czasie wyluzować, poimprezować i zjeść to, co lubisz, nadal wejdziesz w ketozę po powrocie do KETO LUV.  O ile tylko będziesz trzymać się zalecanych maks. 26 godzin przerwy i nie będziesz podjadać podczas kuracji, możesz sobie pozwolić na słodkie przerwy bez wyrzutów sumienia.

Cykliczne stosowanie kuracji KETO LUV można również wydłużyć w czasie. Jeśli nie zależy Ci na dużej utracie wagi, ale chcesz wypracować elastyczność metaboliczną, rób sobie około 25 dni przerwy pomiędzy kuracjami. Jeżeli zaś po prostu chcesz utrzymać organizm w dobrej kondycji i od czasu do czasu zrobić sobie detoks, stosuj kurację co 2‒4 miesiące.

Darmowa dostawa od 300zł