Zyskaj 5% rabatu na Twoje pierwsze zakupy! – Sprawdź

KAKAO CEREMONIALNE RAW

Prosty przepis na domową czekoladę w wersji RAW! Potrzebujesz tylko 2 składników

Opublikowano:

Czekolada nie pyta, czekolada rozumie! Rozumiemy także i my. W życiu każdego człowieka przychodzi chwila (czasem nawet kilka razy dziennie…), w której musi się on wgryźć w tabliczkę czekolady. Można iść na łatwiznę i wgryzać się w produkty dostępne w sklepie. Trzeba jednak pamiętać o tym, że zajadając się taką czekoladą, pochłaniamy spore ilości cukru, mleka w proszku i utwardzonych tłuszczów. Czy to zdrowe? No nie. Co innego domowa surowa czekolada, czyli w wersji raw!

I to właśnie o niej będzie ten wpis. A dokładniej, o tym jak zrobić taką czekoladę samemu – w domu, z wykorzystaniem jedynie dwóch składników (w wersji podstawowej). Wbrew pozorom, to super prosta sprawa!

Domowa surowa czekolada BIO – tu nie ma co kombinować!

Przepisów na domową czekoladę jest w Internecie dostatek, jednak na dobrą sprawę, nawet nie warto do nich zaglądać. Mnóstwo z nich każe ładować do czekolady ogromne ilości cukru oraz używać odtłuszczonego kakao. A to przecież właśnie masło kakaowe jest tym, co najlepsze w ziarnach kakaowca! Jeśli więc marzy Ci się prawdziwie zdrowa tabliczka czekolady, po pierwsze: użyj dobrych składników.

A właściwie składnika! Bo do poniższego przepisu potrzebujesz tylko jednego produktu – naszej nowej Surowej czekolady BIO (w wersji ciemnej albo kokosowej, która smakiem przypomina mleczną!). Jej 400-gramowe opakowanie zawiera ekologiczne, zmielone kriogenicznie (w temperaturze -80°C) do postaci pudru, łuskane, suszone i kruszone ziarno kakaowca. Dlaczego wspominamy o technologii mielenia kriogenicznego? To ważne w kontekście zachowania i zwiększenia przyswajalności obecnych w kakaowcu i w kokosie, cennych dla zdrowia makro- i mikroskładników odżywczych, w tym substancji bioaktywnych.

Kakao – czyli główny składnik Surowej Czekolady BIO – posiada jeszcze inne, cenne dla naszego zdrowia właściwości.

  • Naturalnie pobudza i zwiększa koncentrację, dzięki kofeinie oraz teobrominie.
  • Poprawia nastrój, ponieważ jako naturalne źródło tryptofanu wspiera produkcję serotoniny w organizmie. 
  • Dostarcza cennych składników mineralnych m.in: magnezu, wapnia, potasu, fosforu i żelaza. 
  • Zwalcza wolne rodniki dzięki wysokiej zawartości polifenoli. 
  • Wpływa korzystnie na równowagę psychiczną ze względu na zawartość anandamidu.

To teraz obiecany przepis! Na pyszną, pachnącą masę czekoladową raw, której spożycie znacząco zwiększa poziom serotoniny w organizmie (nie podnosząc poziomu cukru we krwi!),  poprawia koncentrację oraz nastrój, a także dodaje optymizmu – co wyjątkowo przydaje się teraz, w okresie krótkich, zimowych i niekoniecznie słonecznych dni. W najbliższym czasie planujemy przygotować dla Was jeszcze jeden tekst, w którym znajdziecie podpowiedzi na temat tego, jak przygotować… kakao ceremonialne.

Tabliczka czekolady raw w trzech krokach

Aby zrobić domową czekoladę raw, musisz jedynie nieco podgrzać żądaną ilość Surowej Czekolady BIO w kąpieli wodnej (krok pierwszy) i dodać do tego szczyptę słodkiej mieszanki cukru kokosowego oraz ekstraktu z owocu mnicha (krok drugi – dodajemy taki miks gratis do każdego 400-gramowego opakowania czekolady!). Taką masę można spożyć na ciepło albo przelać ją do formy i zostawić do ostygnięcia (krok trzeci). Do jeszcze ciepłej czekolady można też spokojnie dodać orzechy, suszone owoce albo ulubione przyprawy (np. chili). To wszystko trwa nie dłużej niż 10 minut! Czyli znacznie krócej, niż wyprawa do najbliższego sklepu po coś słodkiego.

SUROWA CZEKOLADA BIO

Z naszej strony to tyle! Mamy nadzieję, że zainspirowaliśmy Cię do wypróbowania i Surowej Czekolady BIO i nowej, bezkonkurencyjnej metody, dzięki której można ją przyrządzić w tak prosty i szybki sposób. Dla tych, którzy wolą gotowy produkt, mamy nasz snack z kakao na bazie miąższu z kokosa w mniejszych, 30-gramowych saszetkach. Taki wyciskany z saszetki smakołyk to świetne rozwiązanie na chwile słabości – gdy potrzebujemy energii, siły i bodźca, który “przywróci nas do życia”.

Na

Darmowa dostawa od 300zł