4 minuty czytania

Jak dbać o siebie w miejskiej dżungli cz.1

Praca, dom, praca, zakupy, dom, znów praca… Możliwe, że tak właśnie wygląda Twoja codzienność i że powoli masz tego dość. Co zrobić, by nie oszaleć w miejskiej dżungli, gdy akurat nie możesz pozwolić sobie na to, by rzucić wszystko i wyjechać chociażby w te osławione Bieszczady? 

Sięgnij do korzeni 

Odpowiedź na to pytanie znajduje się zdecydowanie bliżej, niż myślisz. Jest nią NATURA. Mimo ogromnego postępu cywilizacji i osiągnięć technologicznych, to właśnie kontakt z nią przynosi nam zwykle największe ukojenie. To z natury czerpali siłę kapłani, szamani i wojownicy. To ona wyznaczała nam czas na pracę i na sen oraz regulowała nasz kalendarz. Również pierwsze leki i suplementy były niczym innym, jak naturalną żywnością.  

Nasz związek z naturą jest nierozerwalny! O czym często w dzisiejszych czasach po prostu zapominamy. Zwłaszcza ci, którzy żyją w mieście, hałasie i smogu – w warunkach, w których nasz umysł nie ma najmniejszej szansy, aby odpocząć od nadmiaru bodźców! Podczas gdy istota, którą w sobie pielęgnujemy, najchętniej zaszyłaby się wśród drzew i krzewów. Z dala od zgiełku. Czy można to zmienić?

Odśwież zmysły i pobudź umysł

Oczywiście! Wystarczy zrobić pierwszy krok – przestać tłumić swoją pierwotną naturę – pozwolić jej się obudzić i przejąć nad nami kontrolę. Bo choć w większości przypadków nie możemy pozwolić sobie na całkowitą rezygnację z życia w miejskiej dżungli, można wprowadzić do niego chociażby elementy równowagi. 

Na początek, skorzystaj z mądrości peruwiańskich Indian i mocy kakao. Jego dobroczynne właściwości znane były naszym przodkom już tysiące lat temu. Dawniej było zarezerwowane jedynie dla władców, wojowników i kapłanów, lecz dziś z każdy z nas może doświadczyć jego niesamowitego działania. To właśnie to, czego potrzebujesz, by nieco zwolnić tempo i wrócić na chwilę do natury, nie ruszając się z serca miasta.

Zawarte w kakao przeciwutleniacze oczyszczą Twój organizm z toksyn i wolnych rodników, jakie gromadzą się w nim każdego dnia. Kofeina i teobromina to naturalne substancje pobudzające, które pozwolą Ci wyciszyć umysł i odciąć się od miejskiego zgiełku. Anandamid poprawi nastrój i pomoże otworzyć się na nowe możliwości, a intensywny, ziemisty aromat kakao ukoi przebodźcowane zmysły niczym rzęsisty deszcz. 

Takie właściwości ma właśnie nasze Surowe Kakao BIO One More LUV, z którego przygotujesz kakao ceremonialne. Dzięki temu, że zmieniliśmy je w bardzo niskiej temperaturze, zachowuje maksimum swoich właściwości odżywczych. Nie zostało odtłuszczone, ani uprażone – działa więc tak, jakby przygotowano je jeszcze w peruwiańskiej, a nie w betonowej dżungli. 

kakao bio w filiżankach

Możemy Ci zagwarantować, że już jedna filiżanka kakao ceremonialnego pomoże Ci odnaleźć więź z naturą i przywróci równowagę w Twoim życiu – jeśli nie całkowicie, to przynajmniej w części, która sprawi, że będziesz chciał więcej! Dzięki mocy superfood, jakim jest kakao, będziesz gotowy na wszystkie wyzwania, jakie czekają Cię w miejskiej dżungli. Zajrzyj do wpisu KAKAO CEREMONIALNE: DLA MIŁOŚNIKÓW NATURALNEJ ENERGII I DOBRYCH WIBRACJI>>> i dowiedz się, jak przygotować kakao ceremonialne. A wkrótce zajrzyj do nas ponownie. Będziemy mieli dla Ciebie jeszcze więcej tropów, które pozwolą Ci na zachowanie równowagi i ukoją Twoją tęsknotę za naturą.