5% rabatu na pierwsze zakupy. 💚 Zapisz się na Newsletter! 💚

Jadłospis Keto na 30 dni GRATIS! 🍽️  Przy zakupie 6-dniowej kuracji KETO LUV

🚚 DARMOWA DOSTAWA od 300 PLN! 🚚

🌿 Poznaj naszą nowość – kakao ceremonialne PERU! 🌿

świąteczna para

Proste sposoby na to, by nie przejeść się w święta

Opublikowano:

Święta – okazja do rodzinnych spotkań i festiwal łakomstwa zarazem. To czas, którego wypatrujemy z ekscytacją, ale i pewną obawą. Bo znów trzeba będzie wszystkiego spróbować, znów będzie kalorycznie i znowu trudno będzie uniknąć nam poczucia przejedzenia się. Przecież nikt o zdrowych zmysłach nie odmówi trzeciego już kawałka serniczka, nawet jeśli wcześniej zjadł pół wanny sałatki jarzynowej i beczkę śledzi! Co więc zrobić, aby nie przejeść się w święta?

Po pierwsze: Nie głoduj do kolacji

Cały dzień bez jedzenia to popularna taktyka, która teoretycznie powinna uchronić Cię przed przejedzeniem się w święta. Niestety, efekt zazwyczaj jest odległy od zamierzonego. Zasiadając do kolacji wigilijnej z wilczym głodem i ziejącą pustką w żołądku, jesteśmy jeszcze bardziej skłonni do klasycznego obżarstwa. Nie bez powodu mówi się, że głód jest najlepszą przyprawą… Najlepiej po prostu nie zapominać o jedzeniu! Zjedz lekkie śniadanie i ewentualnie inną małą przekąskę w ciągu dnia. Dzięki temu zostawisz sobie wystarczająco dużo miejsca na świąteczne potrawy, ale nie rzucisz się na jedzenie jak wygłodniały opos.

Po drugie: Zrezygnuj ze słodzonych napojów

Na cenzurowanym prawie zawsze są świąteczne potrawy, a mało mówi się o napojach. A przecież to właśnie z nimi można wchłonąć kolejną olbrzymią ilość cukru, a co za tym idzie zbędnych i szkodliwych kalorii. Uroczystą kolację wigilijną, popijaj więc wodą z cytryną do smaku, a nie sokami czy gazowanymi napojami.

Po trzecie: Niech Twoje potrawy będą w wersji light

W świątecznych potrawach króluje tłuszcz i cukier. Żeby było lżej na żołądku i mniej kalorycznie, ogranicz dodatki, które to zawierają. Jeśli robisz kompot, nie będzie problemu jeśli posłodzisz go mniej i nie cukrem, ale bezkalorycznym erytrytolem czy stewią. Nikt też z pewnością nie zauważy, jeśli w sałatce jarzynowej znajdzie się o łyżkę majonezu mniej. Pod warunkiem, że to będzie TEN majonez – a nie jakiś podrabianiec!

Po czwarte: Pamiętaj o ruchu

Nikt nie powiedział, że w czasie świątecznej kolacji musisz przykleić się do krzesła i siedzieć na nim aż do północy. Wolno Ci się ruszyć i iść na spacer. Inaczej, to wręcz wskazane, aby odejść od stołu i rozprostować kości podczas świątecznej rundy wokół osiedla. Taki spacer potraktuj jako okazję do tego, by spalić trochę kalorii, rozruszać się i zrobić sobie miejsce na kolejne dania (wiadomo!). Na świąteczną rundkę po okolicy zaproś też swoich bliskich. Tobie będzie raźniej, a im również wyjdzie to na dobre.

Po piąte: To Twój żołądek – Ty decydujesz!

Co prawda stary zwyczaj mówi, że trzeba spróbować wszystkiego, co znajdzie się na świątecznym stole, jednak nie zapominaj o tym, że to Ty masz decydujący głos, jeśli chodzi o Twój żołądek. Jeśli czujesz, że nie zmieścisz już ani kęsa albo po prostu nie masz ochoty na słynnego śledzika cioci Basi, odpuść. Nikt nie może i nie powinien zmuszać Cię do jedzenia. Inna rzecz, że potrawy świąteczne nie zając – na pewno Ci nie uciekną. Zwłaszcza, że to jedzenie ma jakieś niezwykłe właściwości, które sprawiają, że nie kończy się jeszcze kilka dni po zakończeniu ucztowania… Też to zauważyłeś?

A jeśli jednak przesadzisz?

Nic co ludzkie, nie jest nam obce! Jeśli zatem kolejne święta zmuszają Cię do poluzowania paska lub innego elementu garderoby, nie łam się! A kolejne dni przeznacz na odpoczynek od ciężkich potraw i cukru.

Dobrym rozwiązaniem może być tutaj przejście kuracji KETO LUV – postu ketogenicznego, dzięki któremu nie tylko pozwolisz swojemu organizmowi odetchnąć, ale i zrobisz ważny krok w kierunku odzwyczajenia go od produktów wysokoprzetworzonych oraz cukru. Twój układ trawienny będzie Ci za to dodatkowo wdzięczny, a Ty poprawisz swoje samopoczucie i kto wie, może podejmiesz decyzje o zmianie dotychczasowego sposobu żywienia?

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o tym produkcie, przeczytaj ten artykuł: Kuracje KETO LUV dla dociekliwych – konkretnie i na temat o produkcie, który najczęściej kupujecie >>>

To tyle od nas temacie świątecznego łakomstwa. Mamy nadzieję, że nasze rady pomogą Ci przetrwać ten tak trudny, jak i smaczny okres w roku i że tym razem zakończysz go w dobrej formie. W razie czego, pamiętaj, że jesteśmy z Tobą! I pewnie skończymy podobnie… WESOŁYCH ŚWIĄT!

Darmowa dostawa od 300zł