Zyskaj 5% rabatu na Twoje pierwsze zakupy! – Sprawdź

zdrowe odżywianie

Na KETO LUV nie musisz bać się efektu jojo ‒ dowiedz się, jak to działa

Opublikowano:

„Mało kalorii, znaczy schudnę. Ale przecież powszechnie wiadomo, że szybka utrata wagi prowadzi później do efektu jojo i kilogramy wrócą” ‒ jeśli tak myślisz, prawie masz rację. Prawie, bo ta zasada nie dotyczy postów ketogenicznych, takich jak KETO LUV. Zostań i pozwól, że powiemy Ci, dlaczego.

Twój organizm potrzebuje do działania określonej ilości energii

Ile konkretnie? Zależy od wielu czynników, m.in. Twojego wzrostu, wagi, płci, a nawet klimatu, w którym żyjesz. Co się zatem stanie, jeśli obniżysz ilość energii, czyli dostarczanych kalorii? Metabolizm zwolni, aby magazynować zasoby „na wszelki wypadek” ‒ przejdzie w tryb oszczędzania. Będziesz się szybciej męczyć, może być Ci zimno, a gdy tylko podniesiesz kaloryczność posiłków, nadrobisz utratę tkanki tłuszczowej z nawiązką. Witaj, efekt jojo! Ciało do utrzymania podstawowych funkcji życiowych (utrzymania ciepłoty, prawidłowej pracy serca, mózgu i wszystkich innych organów wewnętrznych) potrzebuje mocy i nie zawaha się jej zgromadzić.

Chyba że…

Przechodzisz na post ketogeniczny, którym w istocie jest KETO LUV. Radykalne (naprawdę radykalne) obniżenie kaloryczności, a przy tym wyeliminowanie węglowodanów z diety sprawia, że ciało przestawia się na czerpanie zasobów energii z tłuszczu, nie zaś tak jak zwykle ‒ z węgli. Jest dla organizmu sygnałem, że zasoby tkanki tłuszczowej należy uwolnić właśnie teraz.

Metabolizm nie spowalnia. Wręcz przeciwnie, efektywne i wysokokaloryczne paliwo, jakim jest tłuszcz, pozwala mu przyspieszyć. Rośnie poziom adrenaliny, która pobudza do działania, a także poziom hormonu wzrostu, bardzo pomocnego przy budowie masy mięśniowej.

Post z KETO LUV daje odpoczynek układowi trawiennemu i pomaga obniżyć poziom insuliny we krwi. Odzwyczaja od cukru i zmniejsza apetyt, co ułatwia później kontrolowanie niezdrowych nawyków. Dzięki temu efekty utrzymują się dłużej. Pod pewnymi warunkami.

Post to nie dieta cud

Nim zdecydujesz się na KETO LUV, wiedz, że jego główną funkcją jest regeneracja organizmu. To prawda, pozwala szybko schudnąć kilka kilogramów, ale żeby jego pozytywne działanie było długofalowe, musi stać się częścią szerzej zakrojonego planu. Mówiąc wprost: jeśli po jego zakończeniu będziesz odżywiać się byle jak, niezdrowo i z wysokim udziałem cukru, możesz mieć pewność, że kilogramy ochoczo powrócą w efekcie jojo. Być może wolniej niż po tradycyjnej diecie niskokalorycznej, ale jednak.

Żeby poszczenie działało jak trzeba, powinno być wstępem do mniejszych lub większych zmian stylu życia. Ograniczenie ilości spożywanych węglowodanów, sięganie po zdrową żywność i zwiększenie ilości ruchu to kluczowe sprawy. Bardzo korzystne jest również powtarzanie postu co jakiś czas i ograniczenie okna żywieniowego: czasu w ciągu dnia, w którym spożywasz posiłki.

Bez względu na to, jaką drogę wybierzesz i czy uda Ci się wprowadzić zmiany za pierwszym razem, będziemy z Tobą. Najważniejsze, to spróbować. KETO LUV jest krótką kuracją, obliczoną na 6 dni ‒ najlepiej do stosowania raz na jeden lub dwa miesiące. Jeśli chcesz, aby efekty pozostały z Tobą na długo, dostosuj ją do szerszego planu zmian! Więcej o samych kuracjach i o tym, jak wybrać z nich najlepszą opcję dla siebie, przeczytasz w przewodniku po produktach KETO LUV.

A co potem?

Po kuracji nie wracaj do starych nawyków. Zadbaj o więcej ruchu, zacznij jeść więcej wartościowych produktów, a zamiast niezdrowych przekąsek pełnych cukru, wybierz niskokaloryczne zamienniki. Wybieraj gotowe, zbilansowane posiłki. W ten sposób nie tylko unikniesz efektu jojo, ale również utrzymasz efekty wypracowane podczas 6 dni z kuracją KETO LUV.

Post niesie za sobą nawet więcej korzyści dla zdrowia. O tym, jak działa i co zyska na nim Twoje ciało przeczytasz w jednym z naszych poprzednich artykułów: „Okresowy post pomaga żyć w zdrowiu! Czym jest VLCKD?”.

Darmowa dostawa od 300zł