O treningu metabolizmu, czyli naucz swoje ciało, jak skuteczniej tracić kilogramy
Trening czyni mistrza! Jeśli chcesz być w czymś dobry/dobra lub osiągać świetne wyniki, w większości przypadków będzie to wymagało ćwiczeń. Planujesz udział w maratonie? Musisz odpowiednio się do tego przygotować. Chcesz wystąpić w sztuce teatralnej? Żeby wypaść dobrze, powinieneś/powinnaś wziąć udział w wielu próbach. Podobnie jest z metabolizmem. Tylko regularne ćwiczenie może sprawić, że wypracujesz odpowiednie tempo i elastyczność metaboliczną.
O elastyczności słów kilka
Dobrze być elastycznym! Warto na co dzień dbać o elastyczność swojego ciała – rozciągać się, praktykować jogę czy pilates. Trenowanie elastyczności zwiększa mobilność Twojego ciała i sprawia, że zwyczajnie czujesz się lepiej. Zadbaj o to ze szczególną troską, jeśli masz siedzącą pracę i większość dnia spędzasz w bezruchu.
Ale nie o rozciąganiu ciała dziś mamy mówić, a o nieco innej elastyczności – tej metabolicznej. Równie ważnej.
Co to jest elastyczność metaboliczna?
Elastyczność metaboliczna to zdolność organizmu do przełączania się między różnymi źródłami energii – glukozą oraz tłuszczami.
U naszych dziadków i pradziadków w większości przypadków elastyczność metaboliczna hulała, jak należy. Wszystko dzięki temu, że żyli oni zgodnie z naturalnym rytmem, w którym bywały okresy obfitości, ale też czasy, w których jedzenia było mniej.
Dziś rzadko dopuszczamy do uczucia głodu, a węglowodany stanowią podstawę naszego jadłospisu. To właśnie przez to nasze organizmy mają zawsze tuż pod nos podstawione to, z czego najłatwiej czerpać energię, czyli glukozę. I nie czują zupełnie potrzeby, by choć próbować przetwarzać na energię tłuszcze. Bo i po co.
A szkoda! Bo wypracowana elastyczność metaboliczna przynosi nam wiele korzyści i uczy ciało chudnąć! Dzięki niej:
- szybciej chudniemy i efektywniej spalamy tłuszcz,
- nie mamy napadów wilczego głodu,
- nasza energia utrzymuje się na stałym, wysokim poziomie przez większość dnia,
- lepiej znosimy wysiłek – i ten fizyczny, i ten psychiczny,
- możemy zmniejszyć ryzyko zachorowania na choroby metaboliczne, takie jak insulinooporność czy cukrzyca typu 2.
Chcesz sprawdzić, czy jesteś elastyczny/elastyczna metabolicznie? Wykonaj szybki TEST!
Kiedy organizm czerpie siłę z tłuszczu?
W takim razie co możesz zrobić, by Twój kochający węglowodany organizm nauczył się czerpać energię z tłuszczu? Najprostszym sposobem jest… ograniczyć podaż węglowodanów. Proste, prawda?
Kiedy nie będziesz dostarczać do organizmu glukozy, ten poradzi sobie z niedoborem, sięgając do zapasów glikogenu zgromadzonych w Twoich tkankach. A kiedy glikogen się wyczerpie? To jest właśnie ten moment, kiedy organizm, nie mając innego wyjścia, zaczyna czerpać energię z kwasów tłuszczowych, a Ty wchodzisz w stan ketozy. Twój organizm dopiero się uczy, dlatego możesz w tym momencie poczuć się nieco gorzej, trochę jak podczas grypy. Ale bez obaw – ten stan szybko mija.
Kiedy zjesz coś węglowodanowego, organizm znowu z radością zaczerpnie sobie nieco glukozy, a przy okazji odbuduje zapasy glikogenu.
W cykliczności sekret tkwi!
Czy jednokrotne pokazanie organizmowi palcem, że zobacz mój drogi, tu jest tłuszcz, z którego możesz czerpać do woli, sprawi, że będzie on od teraz już zawsze sprawnie przełączał się między dwoma źródłami energii? A no nie. Potrzebny będzie dłuższy trening i wielokrotne pokazywanie palcem, by uczeń, czyli Twój organizm, w końcu zapamiętał, o co chodzi.
Łatwo więc się domyślić, że sposobem na wypracowanie elastyczności metabolicznej jest cykliczne wchodzenie w ketozę. Im więcej takich cykli przejdziesz, tym Twój organizm łatwiej będzie przełączał się między czerpaniem energii z glukozy i tłuszczu – bez skutków ubocznych np. w postaci keto grypy.
Jak wejść w stan ketozy?
Możesz przejść na dietę keto, ale wejście w ketozę na klasycznej diecie ketogenicznej zajmuje sporo czasu. Jeśli szukasz sposobu, który pozwoli Ci na łatwe, szybkie i sprawne wejście w ketozę na krótki okres czasu, wypróbuj kurację KETO LUV.
To 6-dniowy program, podczas którego będziesz jeść tylko posiłki w proszku, które dostaniesz w paczce z kuracją. Około 4-5. dnia Twój organizm przejdzie w stan ketozy i zacznie uczyć się, jak pobierać energię z tłuszczu. Taką kurację warto powtarzać cyklicznie – np. raz w miesiącu. KETO LUV sprawi, że Twoja elastyczność metaboliczna zacznie działać, jak należy, a Tobie łatwiej będzie zrzucić zbędne kilogramy. Oprócz tego odzwyczaisz się od słodyczy i przekąsek, a Twoja energia i koncentracja będą stale utrzymywać się na wysokim poziomie. ♥
Czy cykliczne stosowanie KETO LUV wystarczy? Jeśli chcesz osiągnąć jak najlepsze efekty w budowaniu swojej elastyczności metabolicznej, wprowadź też do swojej codziennej rutyny ruch. Aktywność fizyczna ma ogromne znaczenie! Nie tylko dla metabolizmu, ale też dla Twojego samopoczucia.
_________________________________
OML Spółka z o.o. nie ma na celu diagnozowania i leczenia żadnych chorób ani zapobiegania im. Wszelkie treści, opisy produktów, procesów oraz opinie prezentowane na stronie onemoreluv.com nie powinny traktowane być jako porady medyczne. Każdy organizm jest inny, ma inny stan i potrzeby. Nasze produkty na bazie superfood są suplementami diety co oznacza, że pomimo, że mogą znacząco wspomóc organizm, nie mogą być traktowane jako leki. Wszelkie wątpliwości związane ze stosowaniem produktów funkcjonalnych OML sp. z o.o. powinny być skonsultowane z dietetykiem bądź lekarzem. Pamiętaj, że korzyści zdrowotne mogą się różnić w zależności od indywidualnych uwarunkowań zdrowotnych i skłonności organizmu, a przed wprowadzeniem nowych składników do diety zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub specjalistą ds. żywienia.