Zyskaj 5% rabatu na Twoje pierwsze zakupy! – Sprawdź

Keto dla dociekliwych

Kuracje KETO LUV dla dociekliwych ‒ konkretnie i na temat o produkcie, który najczęściej kupujecie

Opublikowano:

Kuracje KETO LUV są jedyne w swoim rodzaju: nie dość, że większość posiłków ma formę płynną i przygotowuje się je z „proszku”, to kaloryczność i proporcje makr wydają się na pierwszy rzut oka nietypowe. Tymczasem mają przecież umożliwiać regenerację organizmu i lifting sylwetki, a przy tym jeszcze szybko wprowadzać w ketozę. Są przeznaczone do stosowania cyklicznie jako forma postu, ale nie zastępują długookresowej diety.

Jak właściwie działają kuracje KETO LUV?…

Makra KETO LUV są inne niż w regularnej diecie ketogenicznej

Tradycyjnie przyjmuje się, że składniki diety ketogenicznej powinny rozkładać się następująco: 75‒80% tłuszczu, 15‒20% białka i około 5% węglowodanów. W KETO LUV białka i węglowodanów jest więcej. I dokładnie tak ma być!

Obliczanie proporcji makroskładników procentowo jest bardzo pomocne, zwłaszcza na początku przygody z ketogeniką, stanowi jednak duże uproszczenie. Zdecydowanie dokładniejszą, choć nieco bardziej skomplikowaną metodą jest wyliczenie gramatury. Dieta ketogeniczna dopuszcza:

  • do 40 g węglowodanów ‒ w KETO LUV wartość ta oscyluje wokół 15,5 g, w zależności od rodzaju kuracji;
  • około 1‒1,5 g białka na kilogram beztłuszczowej masy ciała (szczegóły, jak dokładnie wyliczyć ilość białka, znajdziesz >>> w naszym e-booku).

Ilość węglowodanów w kuracjach KETO LUV nawet nie zbliża się do górnej normy. Ilość białka również jest nieprzypadkowa. Została ustalona na poziomie, który zapobiega utracie masy mięśniowej w keto poście, jest także zgodna z normami unijnymi. Duża ilość tłuszczu MCT mobilizuje organizm do spalania tkanki tłuszczowej, a postna, bardzo niska kaloryczność umożliwia szybkie przestawienie się na tłuszcz jako źródło energii. Więcej na ten temat dowiesz się z artykułu Kuracje KETO LUV – najczęściej zadawane pytania >>>

Diety VLCK a badania naukowe

Pierwsze badania nad dietami bardzo niskokalorycznymi przeprowadzano już na początku XX w. Nie miało to jednak nic wspólnego z odchudzaniem: wobec braku efektywnych leków starano się w ten sposób… leczyć padaczkę. Tuż po wojnie, w latach 50. XX w. skłaniano się ku dietom ketogenicznym w terapii nowotworów. Do tej pory w niektórych kręgach popularna jest dieta dr Budwig, dość podobna do ketogenicznej i opracowana właśnie w tamtych czasach.

Szereg poważnych badań przyniosły lata 80. XX w. Wówczas zaczęto analizować wpływ diety ketogenicznej na układ nerwowy oraz jej przydatność w leczeniu cukrzycy. Po raz pierwszy także potwierdzono jej skuteczność w odchudzaniu ‒ i wtedy właśnie, 40 lat temu, zaczęła się prawdziwa kariera ketogeniki.

Badania

Swój wkład w rozwój tej dziedziny miał również Polak, dr Marcin Krotkiewski z Uniwersytetu w Göteborgu, który wyniki badań nad dietami VLCK i działaniem tłuszczów MCT publikował jako prekursor, na początku XXI w. Pierwszy porównał on dietę VLCK z innymi dietami na dużych grupach badanych. Jeden z jego artykułów można przeczytać tutaj >>> „Value of VLCD supplementation with medium chain triglycerides”. Krotkiewskiemu udało się m.in. potwierdzić, że MCT usprawnia proces odchudzania, sprzyja produkcji ciał ketonowych i redukuje uczucie głodu.

Obecnie diety ketogeniczne zostały doprowadzone niemal do perfekcji. Coraz częściej podkreśla się również pozytywne znaczenie >>> cyklicznych diet ketogenicznych oraz postu przerywanego (intermittent fasting). W 2017 r. diety VLCK zostały oficjalnie zatwierdzone na mocy dyrektywy unijnej.

Kto za to odpowiada

Chociaż marka One More LUV istnieje stosunkowo od niedawna, to same kuracje funkcjonują na rynku od pięciu lat. Za One More LUV stoi bowiem międzynarodowe doświadczenie firmy Segura, producenta żywności funkcjonalnej oraz niskokalorycznych diet ketogenicznych. KETO LUV to nasza wspólna odpowiedź na rosnącą popularność zdrowego stylu życia. Naszą historię i wartości możecie poznać >>> tutaj.

Naszem celem było stworzenie diety, która szybko i bezpiecznie odchudza oraz poprawia ogólny stan zdrowia, a która jest jednocześnie wygodna w użytkowaniu. Kuracje LUV są oparte na badaniach zachodnich, m.in. włoskich, hiszpańskich oraz brytyjskich*.

Wszystkie kuracje zostały najpierw przetestowane przez grupę kilkudziesięciu ochotników. Obecnie przeszły je już tysiące osób ‒ z pozytywnym rezultatem.

„W proszku” oznacza zdrowe!

Posiłki KETO LUV to nie jest zwyczajny proszek i nie ma nic wspólnego z błyskawicznymi zupkami, które znajdziecie na sklepowych półkach. Forma posiłków jest rezultatem mielenia kriogenicznego: owoce i warzywa zamrażamy do temperatury ‒60°C, a następnie mielimy w specjalnym młynie kriogenicznym. W ten sposób wszystkie składniki odżywcze zawarte w produktach zostają zachowane. Tymczasem w tradycyjnym procesie mielenia temperatura bardzo podnosi się wskutek tarcia, a to sprawia, że cenne substancje ulatniają się bezpowrotnie.

Zaletą sproszkowanych posiłków jest nie tylko ich szybkie przygotowanie, lecz przede wszystkim lepsza przyswajalność. Płynna dieta jest łatwiejsza do strawienia, pozwala układowi trawiennemu odpocząć i zregenerować się. Hermetycznie zamknięte posiłki w sproszkowanej formie mają też dłuższy okres przydatności do spożycia, dzięki czemu nie musimy dodawać do nich konserwantów.

*Polecamy lekturę wybranych badań, np. „Effects of Very Low Calorie Ketogenic Diet on the Orexinergic System, Visceral Adipose Tissue, and ROS Production”, 2019; „Effect of a Very-Low-Calorie Ketogenic Diet on Circulating Myokine Levels Compared with the Effect of Bariatric Surgery or a Low-Calorie Diet in Patients with Obesity”, 2019; „Comparison of energy-restricted very low-carbohydrate and low-fat diets on weight loss and body composition in overweight men and women”, 2004; „Very-low-calorie ketogenic diet (VLCKD) in the management of metabolic diseases: systematic review and consensus statement from the Italian Society of Endocrinology”, 2019.

Darmowa dostawa od 300zł