Zyskaj 5% rabatu na Twoje pierwsze zakupy! – Sprawdź

Kuracja KETO LUV krok po kroku

Opublikowano:

Czego spodziewać się po dietach KETO LUV? Czym nasze posiłki różnią się od tradycyjnych? Jak się przygotować i dbać o siebie podczas kuracji? Za chwilę wszystkiego się dowiesz. Usiądź wygodnie i przeczytaj. Warto!

O co chodzi w KETO LUV?

Przechodząc na KETO LUV, masz do dyspozycji kompletny zestaw posiłków na kilka dni. Różnią się one od tradycyjnych dań zarówno pod względem smaku, jak i konsystencji. Bazują na zdrowych tłuszczach z kokosa i kakaowca, nie posiadają żadnych sztucznych dodatków, do których jesteśmy przyzwyczajeni przez przemysł spożywczy. Forma proszku, w której występuje większość dań, jest wynikiem procesów liofilizacji i/lub mielenia kriogenicznego.

Diety KETO LUV wyróżnia bardzo niska dzienna wartość kaloryczna, która może Cię zastanawiać. Nasze diety są skomponowane poniżej lub mocno poniżej dziennego zapotrzebowania energetycznego, aby jak najszybciej zapewnić Ci wejście w stan ketozy. To nie oznacza, że będziesz głodować: Twój organizm po 3–4 dniu zacznie pozyskiwać energię z ciał ketonowych metabolizowanych z tłuszczu – zarówno Twojego własnego, jak i zawartego w posiłkach.

Niska wartość energetyczna diet KETO LUV pozwala je też traktować jak rodzaj postu: lepszą i bezpieczniejszą alternatywę dla tradycyjnego postu o wodzie, który zdobywa ostatnio coraz większą popularność. Pijąc samą wodę, pozbawiasz się na jakiś czas wielu cennych składników odżywczych. Z KETO LUV spożywasz zbilansowane, pełne witamin i minerałów posiłki – tylko że o bardzo niskiej zawartości węglowodanów.

Dla kogo jest KETO LUV?

Nasze kilkudniowe kuracje są przeznaczone dla tych, którzy chcą zregenerować organizm, odzwyczaić się od cukru, poprawić sylwetkę i samopoczucie lub zrobić pierwszy krok ku zmianie stylu życia na zdrowszy. Jest także odpowiedni, jeśli pragniesz szybko chcą wejść w stan ketozy, poprawić sylwetkę i, przy okazji, pozbyć się kilku kilogramów w krótkim okresie czasu.

Można je zastosować jednorazowo, choć lepsze efekty przyniesie Ci cykliczne powtarzanie.

Jeżeli chcesz przedłużyć efekt odchudzania, sięgnij po kolejne opakowanie KETO LUV lub dorzuć sobie 2-4 dni kuracji za pomocą zestawów BOOST. Pomiędzy dwiema kuracjami możesz zrobić sobie 24 godziny przerwy na ładowanie węglowodanowe
(ok. 100-150 g węglowodanów dziennie) – to nie jest konieczne, ale będzie Ci łatwiej. Jeśli chcesz trwale utrzymać efekt kuracji, zrób sobie 25 dni przerwy pomiędzy kuracjami. A gdy Twoim celem jest po prostu utrzymanie organizmu w dobrej kondycji i detoks od czasu do czasu, stosuj kurację co 2-4 miesiące. Nie masz pewności, który model jest dla Ciebie najlepszy? Napisz do nas – pomożemy! Po zakończeniu kuracji można przejść na tradycyjną dietę ketogeniczną i pozostać w ketozie lub zdecydować się na inny zdrowy sposób odżywiania.

Co będzie potrzebne

Posiłki KETO LUV są bardzo proste w przyrządzaniu. Potrzebujesz tylko czajnika do gotowania wody, a jeśli preferujesz napoje o gładkiej strukturze ‒ również blendera, bowiem zmielone łuski kakaowca nie rozpuszczają się w wodzie i choć są bardzo drobne, Twój napój będzie smakował jeszcze lepiej, gdy go zblendujesz. Możesz również chcieć doprawić zupy, to dozwolone. Zalecamy zwłaszcza przyprawy korzenne ‒ szczegóły znajdziesz w opisie wybranej przez siebie diety.

Przede wszystkim jednak potrzebujesz paliwa w postaci wewnętrznej motywacji. Jak z każdą dietą: jeżeli będziesz się oszukiwać i podjadać albo porzucisz swoje postanowienia zbyt wcześnie, KETO LUV nie zadziała. Nie martw się, pomożemy Ci osiągnąć cel: zapoznaj się z materiałami na naszej stronie, pytaj, o co chcesz, tylko działaj zdecydowanie i nie odpuszczaj.

A co, jeśli jednak odpuścisz?… Nic straconego! Spróbuj jeszcze raz. I tak jesteś już daleko przed tymi, którzy leżą na kanapie i nie robią nic.

Trudny początek

Powiedzmy to sobie otwarcie: przez pierwsze 2‒3 dni prawdopodobnie nie będziesz czuć się najlepiej. To normalny stan poprzedzający wejście w ketozę. Twój organizm, przyzwyczajony do węglowodanów, nagle zostaje ich niemal całkowicie pozbawiony i musi przestawić się na pozyskiwanie energii z tłuszczu. Podczas okresu adaptacji spala zasoby glikogenu: rezerw glukozy przechowywanych w mięśniach i w wątrobie.

W tym czasie możesz doświadczać obniżonego nastroju, zmęczenia i rozdrażnienia, mdłości, będziesz także stawiać czoła napadom głodu węglowodanowego. Nagle możesz mieć ogromną ochotę na słodycze, chleb, makaron oraz inne produkty bogate w węgle. Część osób w okresie adaptacyjnym ma także: bóle głowy i mięśni, biegunkę, podwyższoną temperaturę, a nawet wysypkę.

Wytrzymaj!

Jeśli robi się trudno, to znaczy, że Twój sukces jest już blisko. To tylko 2‒3 dni, odcinek czasu, który w zwykłych warunkach mija niepostrzeżenie. Dasz radę. Weź pod uwagę, że na tradycyjnej diecie ketogenicznej okres adaptacyjny trwa znacznie dłużej, nawet około miesiąca. Na tym tle przestawienie się na tłuszcze z KETO LUV jest jak słodki szczeniaczek przy pitbullu.

Aby sobie pomóc, pij ciepłą wodę małymi łykami ‒ najlepiej, by weszło Ci to w nawyk na cały okres trwania kuracji. Niektórym ulgę przynosi także prysznic, zwłaszcza ciepły i zimny na przemian. Ale przede wszystkim zapewnij sobie sen. Dużo snu.

plan diety ketogenicznej

Jeśli pracujesz, zacznij swoją przygodę z KETO LUV w piątek rano. Pierwszego dnia kuracji samopoczucie jest całkiem niezłe: organizm ma jeszcze zasoby z poprzedniego dnia i nie zdążył zorientować się, że nadchodzi pogrom tak pracowicie odkładanych zapasów tłuszczu. Najgorszy moment przypadnie zaś w weekend, kiedy może sobie pozwolić na lenistwo pod kocem z kubkiem ulubionej herbaty w ręku (od teraz Twoja ulubiona herbata to zielona lub owocowa).

Jak jest na diecie KETO LUV

Niektórzy twierdzą, że stan ketozy otworzył im umysł ‒ to subiektywne odczucie, ale całkiem nieźle opisuje samopoczucie po wejściu w ketozę. Ma się odczuwalnie więcej energii, łatwiej jest się skoncentrować, a po pracy zostaje jeszcze mnóstwo czasu na inne zajęcia, bowiem mniej odczuwa się zmęczenie. Nie ma też tzw. „zjazdów glikemicznych”: napadów senności spowodowanych gwałtownych obniżeniem się poziomu cukru we krwi.

Bardzo przyjemnym efektem kuracji jest zauważalny spadek zbędnych kilogramów. Organizm spala tłuszcz nawet, gdy po prostu wykonujesz codzienne zajęcia. Zdecydowanie zalecamy jednak wysiłek fizyczny, bowiem znacznie przyspiesza on proces chudnięcia i jest po prostu zdrowy! Zadbaj o to, by nie był on zbyt intensywny, nie forsuj się.

W czasie postu wydolność organizmu może być nieco niższa ‒ glikogen, który służy mięśniom jako szybkie źródło energii, został spalony na samym początku, pamiętasz? Nie przejmuj się: kiedy już zakończysz kurację, zapas glikogenu zostanie szybko odbudowany, a Twoje wyniki będą lepsze niż przed jej podjęciem.

Co robić w chwilach słabości

Musisz przygotować się na to, że kuracja jest monotonna. Jest też oparta na płynach, więc czasem możesz poczuć silną potrzebę przegryzienia czegoś. Jeśli już naprawdę, ale to naprawdę nie możesz wytrzymać i czujesz, że za chwilę cały Twój wysiłek pójdzie na marne, koniecznie przeczytaj informacje zawarte w kalendarzyku dołączonym do kuracji. Dołącz też do grupy na Facebooku Wyzwanie KETO LUV>>> Spotkasz tam osoby, które przeszły już post albo są w jego trakcie i spytasz o wszystko, czego potrzebujesz.

Im rzadziej idziesz na ustępstwa, tym lepszy i pewniejszy będzie efekt końcowy. My w Ciebie wierzymy, Ty też uwierz w siebie! Przed Tobą przygoda, za którą poczujesz do siebie wdzięczność. Powodzenia!

Darmowa dostawa od 300zł