Zyskaj 5% rabatu na Twoje pierwsze zakupy! – Sprawdź

GSample (1)

Co takiego SUPER jest w SUPERFOODS?

Opublikowano:

Dla kogoś, kto opiera swoją wiedzę o żywności funkcjonalnej na informacjach i hasłach umieszczonych na standach eksponujących produkty z tej kategorii, SUPER są z pewnością nazwy poszczególnych produktów. Spora większość z nich brzmi przecież bardzo egzotycznie i jakoś tak nie po polsku, co być może sprawia, że łatwiej uwierzyć nam w ich magiczną moc. 

Twoją uwagę powinno jednak zwracać co innego. Bo przecież najbardziej SUPER w SUPERFOODS są ich udowodnione naukowo właściwości prozdrowotne. I to właśnie od zapoznania się z nimi warto zacząć przygodę z żywnością funkcjonalną.

SUPERFOODS – a co to takiego?

To termin określający nieprzetworzoną żywność pochodzenia naturalnego, która wyróżnia się wyjątkowo dużą ilością składników odżywczych o bardzo korzystnym wpływie na funkcjonowanie organizmu człowieka. W skrócie: to po prostu naturalne, bardzo zdrowe produkty, które każdy z nas powinien uwzględnić w swoim sposobie żywienia. Pamiętajmy jednak, że superżywność to nie wszystko i na pewno nie można się do niej ograniczać.

Dobrze zbilansowana dieta powinna składać się zarówno z produktów znajdujących się na coraz dłuższej liście superfoods, jak i z elementów, które podpowiada piramida zdrowego żywienia. Tylko tak skomponowany jadłospis daje pewność, że dostarczamy organizmowi składników, których naprawdę potrzebuje. Są wśród nich witaminy i minerały, fitozwiązki, niezbędne aminokwasy, przeciwutleniacze czy chociażby odpowiednie ilości błonnika.

SUPERFOODS – a tak konkretniej?

Jest trochę tak, że kojarzymy je głównie z egzotycznie brzmiącymi nazwami produktów spożywczych, które chociażby ze względu na kraj pochodzenia, kosztują zwykle nieco więcej, niż te dostępne w naszym kraju i jego bliskich okolicach. Tymczasem okazuje się, że jest ich u nas dostatek! W internecie aż roi się od list zawierających superfoods. Do najczęściej wymienianych należą m.in. owoce jagodowe, ryby morskie, ciemnozielone warzywa liściaste, orzechy, warzywa krzyżowe (takie jak brokuły czy rzepa), strączki, kakaowiec czy imbir. O właściwościach tego ostatniego, możesz przeczytać tutaj: Imbir – jesz go za mało! Właściwości lecznicze i zastosowanie >>>

Co One More LUV ma wspólnego z SUPERFOODS?

Bardzo wiele! W zasadzie wszystkie nasze produkty zostały stworzone przy wykorzystaniu superżywności. Znajdziecie w nich duże dawki tego, co w naturze najlepsze. Jest m.in. ziarno kakaowca, tłuszcze MCT z miąższu kokosa, uzdrawiający imbir, kurkuma, dobrej jakości miód i owoce jagodowe. Są oleje roślinne i warzywa, których pozytywne oddziaływanie na organizm zostało już niejednokrotnie udowodnione naukowo. 

Ważny jest także sposób, w jaki przygotowujemy nasze produkty. Istotą zarówno superfoods, jak i tego, co posiadamy w naszej ofercie, są wartości odżywcze i ich korzystny wpływ na zdrowie. Dlatego właśnie stosujemy mielenie kriogeniczne – najlepszy sposób na to,  aby cenne składniki, w szczególności przeciwutleniacze, pozostały w produktach LUV aż do czasu ich spożycia. Tradycyjna obróbka odbywa się w wysokiej temperaturze, przez co wiele substancji odżywczych ulega zniszczeniu. Tymczasem mielenie kriogeniczne przebiega w ‒60°C, bezstratnie dla naturalnych wartości surowców.

Jeśli ciekawi Cię, które superfoods wykorzystujemy w swoich produktach, zajrzyj do naszego SKLEPU. Wszystkie wyroby dokładnie opisaliśmy, przybliżając właściwości każdego składnika, który został wykorzystany do ich produkcji. Szybko przekonasz się, że SUPERFOODS ci u nas dostatek! 

Darmowa dostawa od 300zł